رنگ ابرو : فوت و فن‌های رنگ کردن ابرو در خانه

رنگ ابرو : فوت و فن‌های رنگ کردن ابرو در خانه

توسط admin .
20 دی , 1399

معمولا وقتی به فکر تغییر ظاهر خود می‌افتیم اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد، تغییر رنگ مو است. غافل از این‌که تغییر رنگ ابروها می‌تواند ظاهر ما را از این رو به آن رو کند. ازطرفی، ترکیب رنگ ابروی مناسب با رنگ مو، پوست و چشم‌ها هارمونی زیبایی را در صورت فرد به وجود می‌آورد. انتخاب رنگ ابروی باکیفیت و مناسب و کشف ترکیب رنگ ایده‌آل مو و ابرو برای کسانی که به زیبایی ظاهر خود اهمیت می‌دهند، می‌تواند کمی مشکل باشد. در این مقاله قصد داریم در انتخاب یک رنگ ابرو مناسب راهنمای خوبی برای شما باشیم.

رنگ ابرو

کدام رنگ ابرو با رنگ موهای‌مان تطابق دارد؟

همان‌طور که می‌دانید امروزه توجه به اصول گریم و آرایش، بیش از پیش موردتوجه خانم‌های جوان قرارگرفته و به اهمیت هماهنگی رنگ‌ها در آرایش صورت و ترکیب رنگ مو و ابرو پی برده شده‌است. حالا می‌خواهیم رنگ ابرویی را انتخاب کنیم که تطابق زیبایی را با رنگ موهای‌مان ایجاد کرده و طبیعی به‌نظر برسد. اولین نکته اساسی که باید درنظر داشته‌باشید این است که رنگ موی بلوند یا تیره‌ موهای شما المانی کلیدی در انتخاب رنگ ابرو می‌باشد.

رنگ ابرو مناسب موهای بلوند

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که رنگ ابرو باید در همان تن رنگ مو باشد، ازاین‌رو معمولا از رنگ موهای‌شان برای رنگ‌کردن ابروها نیز استفاده می‌کنند. درصورتی که این‌کار درکنار آسیب به ابروها می‌تواند زیبایی چهره فرد را نیز گم کند.

 اگر موهای شما قهوه‌ای خیلی روشن یا به‌طورکلی موهایتان روشن با هایلایت بلوند است، بهتر است رنگ taupe را انتخاب کنید. taupe رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای است و تقریبا شبیه رنگی است که هنگام اضافه کردن شیر به قهوه‌ی خود مشاهده می‌کنیم.

بورهای طبیعی که رنگ موهای روشن دارند، می‌توانند این رنگ را برای ابروهای خود انتخاب کنند. ابروهای تیره‌تر به‌عنوان یک قاب برای صورت عمل می‌کنند و رنگ چشم شما را تقویت می‌کنند.

رنگ ابرو مناسب موهای بلوند

رنگ ابروی مناسب موهای قهوه‌ای

رنگ موی طبیعی اکثر خانم‌ها به‌خصوص در کشورهای آسیایی به رنگ قهوه‌ای است. اما رنگ قهوه‌ای طیف‌های متفاوتی دارد که به‌طورکلی می‌توان آن را از روشن تا تیره دسته‌بندی کرد.

 اگر به‌طور طبیعی رنگ موهای شما قهوای روشن است و پوست سفیدی دارید و یا از رنگ مویی با این تن استفاده کرده‌اید، بهتر است رنگ ابرویی را انتخاب کنید که 1 یا 2 درجه تیره‌تر باشد. درواقع رنگ ابروی شما باید به‌گونه‌ای باشد که در کنار ظاهری طبیعی به خوبی در چهره‌ی شما نمایان شود.

اگر موهای شما قهوه‌ای خیلی تیره است و پوست گندم‌گون و تیره‌ای نیز دارید، بهتر است به سراغ رنگ ابرویی با 1 یا 2 درجه روشن‌تر از موهای خود بروید. رنگ ابروی روشن‌تر، رنگ چهره‌ی شما را بازتر و زیبایی آن را دوچندان می‌کند.

رنگ ابرو برای موهای قهوه ای

رنگ ابروی مناسب موهای مشکی

اگر رنگ موهای شما مشکی یا بسیار تیره است، رنگ ابروی قهوه‌ای ملایم می‌تواند انتخاب ایده‌آلی برای شما باشد. لورا مارتین، متخصص آرایشی و بهداشتی، درخصوص رنگ ابروها می‌گوید: ” به‌طورکلی ابروها باید کمی تیره‌تر از رنگ موهای شما باشد. بااین‌حال روشن شدن چند درجه‌ای آن‌ها نسبت به موها نیز می‌تواند چهره‌ی ملایم‌تری به شما ببخشد و اگر موهای شما بسیار تیره باشد، ابروی روشن گزینه بسیار خوبی برای چهره شما است.”

رنگ ابرو مناسب موهای مشکی

رنگ ابروی مناسب موهای قرمز

بیشتر اوقات، مو قرمزهای طبیعی ابروهای قرمز ندارند. بنابراین اگر موهای شما قرمز است، تطبیق ابروها با رنگ موهای شما ضروری نیست.

اگر موهای شما قرمز تیره و گرم است، بهتر است از رنگ ابروی مسی استفاده کنید و اگر موهای شما قرمز خنک و بسیار روشن است، توصیه می‌کنیم با رنگ‌های غنی‌تر و تیره‌تر، مانند قهوه‌ای روشن ترکیب شوند.

رنگ ابرو برای موهای قرمز

آموزش رنگ کردن ابروها

بهتر است در همین شروع کار بگویم که به هیچ‌وجه از رنگ موی دائمی موها برای تغییر رنگ ابروهای خود استفاده نکنید! رنگ مو می‌تواند به پوست حساس صورت شما آسیب رسانده و باعث پف شدن ابروهای شما شود.

از خطرات رنگ‌های شیمیایی آگاه باشید! هیچ رنگی حتی محصولی که به عنوان رنگ ابرو به بازار عرضه می‌شود، برای استفاده در ابرو یا مژه تایید نشده‌است. شما می‌توانید نسبت به این رنگ‌ها واکنش آلرژیک داشته‌باشید یا به پوست حساس اطراف چشم خود آسیب برسانید. درنظر داشته‌ باشید که این رنگ‌ها می‌توانند به چشم شما آسیب‌های جدی برسانند. بنابراین تا حد امکان از برندها و فروشگاه‌های معتبر خریداری کرده و مقدار کمی رنگ را برای استفاده بردارید.

 دو بطری حاوی محلول استریل آبیاری چشم را در دسترس داشته‌باشید، تا درصورت برخورد رنگ با چشم به سرعت چشمتان را با این محلول شستشو دهید. جهت اطمینان از نبود هرگونه واکنش آلرژیک، قبل از استفاده از رنگ ابرو آن را به مدت دو روز در پشت گردن یا قسمت بالایی بازوی خود آزمایش کنید.

حال که از خطرات احتمالی و مقدمات کار، آگاهی‌های لازم را کسب کرده‌اید، در ادامه رنگ‌کردن ابروها را مرحله به مرحله به شما آموزش می‌دهیم:

_صورت خود را با پاک‌کننده صورت یا صابون بشویید. رنگ ابرو باید در ناحیه‌ای تمیز استفاده شود. ابروهای خود را به آرامی مالش دهید، تا چربی‌های اضافی و کثیفی از روی آن پاک شود. اگر پوست یا ابروی شما چرب است، ممکن است رنگ به خوبی کار نکند.

_رنگ ابرو را طبق دستورالعمل‌های روی بسته آماده کنید. دستورالعمل‌های مخلوط کردن براساس مارک محصول خریداری شده متفاوت است، اما نتیجه یکسان است. رنگ ابرو هنگام استفاده از آن بر روی ابروها باید حالت خمیری داشته‌باشد. اگر رنگ آبکی باشد، به‌درستی مخلوط نشده‌است. حالت خمیری رنگ از چکیدن آن به داخل چشم‌ها جلوگیری می‌کند.

_کیت‌های رنگ ابرو معمولا اپلیکاتور مخصوص خود را دارند، اما درصورت نبود آن، می‌توانید از سواب پنبه برای رنگ‌کردن ابروهای خود استفاده کنید. رنگ‌ ابروهای خود را از ناحیه نزدیک بینی خود شروع کرده و تا انتهای نازک‌تر ابرو هدایت کنید. مطمئن‌شوید که رنگ را در ریشه ابروهای خود قرار داده و کل ابرو را به‌طور یکنواخت پوشانده‌اید. سعی کنید تا حدامکان از اصابت رنگ ابرو با پوست خود جلوگیری کنید، زیرا به‌طور موقت باعث لک‌شدن پوست شما می‌شود. درصورت برخورد رنگ با پوست، بلافاصله آن را با لوسیون و ژله نفتی پاک کنید.

_3 الی 5 دقیقه صبر کنید و سپس رنگ را با یک پد پنبه‌ای تمیز پاک کنید. مارک‌های رنگ ابرو معمولا مدت زمان بین 10 الی 15 دقیقه را توصیه می‌کنند. اما برای این‌که کنترل بیشتری در نتیجه داشته‌باشید، بهتر است سریع‌تر رنگ را از ابروهای خود پاک کرده و اگر به رنگ دلخواه خود دست نیافتید، دوباره این روند را تکرار کنید. همچنین به یاد داشته‌باشید تا بیش‌از 2 یا 3 بار از رنگ ابرو استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث آسیب یا خشکی پوست شما شود.

_پس از این‌که ابروهای خود را به‌خوبی پاک کردید، از یک آیینه شفاف برای چک‌کردن تمیزی کار خود بهره بگیرید. یک پنبه آغشته به رنگ را در دست داشته‌باشید و آن را بر روی ناحیه‌ای از ابروی خود که رنگ نگرفته‌است، قرار دهید.

رنگ کردن ابرو با حنا

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، رنگ کردن ابرو با مواد شیمیایی ممکن است باعث ایجاد آلرژی شود. حتما باید درنظر داشته‌باشید که چشم‌‌ها و پوست اطراف چشم‌هایتان از جمله حساس‌ترین مناطق صورت شماست و باید در استفاده از مواد شیمیایی برای این مناطق نهایت دقت را داشته‌باشید.

یکی از راه‌های فرار برای استفاده از رنگ‌های شیمیایی، استفاده از رنگ‌های طبیعی مانند قهوه و حنا، برای رنگ کردن ابرو است. همان‌طور که می‌دانید حنا علاوه‌بر خواص بسیار زیادی که دارد، یکی از بهترین محصولات برای رنگ کردن موها و ابروهاست. یکی از مهم‌ترین مزایایی که رنگ کردن ابرو با حنا دارد، ماندگاری بیشتر این رنگ در مقایسه با رنگ‌های شیمیایی است.

بیشتر بخوانید :خواص حنا برای مو (۸ ویژگی شگفت‌انگیز )

سخن‌ آخر

اگر شما قصد روشن کردن رنگ ابروهای خود را دارید، باید درنظر بگیرید که رنگ‌های شیمیایی عوارض خاصی دارند؛ بنابراین بهتر است هنگام انتخاب رنگ برای ابروهای خود یا رنگ‌های شیمیایی شناخته شده‌ را انتخاب کنید یا از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید. لازم به ذکر است که رنگ‌های طبیعی مانند حنا نیز، وابسته به کیفیت و مرغوب بودن آن می‌تواند رنگ ابرویی جذاب یا نامناسب برای پوست شما به ارمغان آورد.

بهتر است هنگام انتخاب حنا برای رنگ ابرو، از کیفیت محصولات اطمینان حاصل کنید. حنا امیر با چندین سال سابقه در این زمینه می‌تواند انتخابی مناسب برای زیبایی چهره شما باشد. برای اطلاع از قیمت‌ها و دیدن محصولات حنا امیر می‌توانید از وب‌سایت ما دیدن کنید.